Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Якщо представник ЗМІ планує висвітлювати хід судового розгляду кримінального провадження та проводити фото, відеозапис чи транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проводити звукозапис із застосуванням стаціонарної апаратури потрібна відповідна ухвала суду, що передбачено вимогами частини 6 статті 27 Кримінального процесуального кодексу:
🔹 кожен може фіксувати хід судового процесу, хто присутній в залі судового засідання;
🔹 фото, відеозапис чи транслювання судового засідання по радіо і телебаченню, а також проведення звукозапису із застосуванням стаціонарної апаратури допускаються на підставі ухвали суду. Для цього вам потрібно заявити через канцелярію суду клопотання про застосування стаціонарної апаратури для здійснення фото-, відео-, звукозапису або ж транслювання судового засідання. Як правило, таке клопотання слід подати до початку засідання у справі на якій планується запис або трансляція через канцелярію суду;
🔹 суд приймає ухвалу із урахуванням думки сторін та можливості проведення фіксації судового засідання, яке має відбуватись без шкоди для судового розгляду.
Для ведення трансляції судового засідання в адміністративній, господарській чи цивільній справі вам потрібно отримати дозвіл суду. Разом з цим, у процесуальних кодексах не йдеться про те, що такий дозвіл суд надає на підставі ухвали, як, наприклад, в кримінальному процесі.
В умовах повномасштабного вторгнення можливі зміни правил та режиму пропуску до судової установи (залежно від її підзвітності, територіальної близькості до зони бойових дій тощо), які впроваджуються рішенням керівника судової установи чи інших органів судової влади України.
Нагадуємо, що документами, які підтверджують статус журналіста під час візиту до судової установи, можуть бути:
🔹 редакційне посвідчення;
🔹 посвідчення журналіста, видане Національною спілкою журналістів України;
🔹 посвідчення журналіста, видане медіапрофспілкою;
🔹 прес-карта інших журналістських, зокрема міжнародних, організацій.
У документі, що посвідчує статус журналіста, обов’язково мають бути такі дані:
🔹 прізвище, ім’я, по батькові;
🔹 фото журналіста;
🔹 найменування організації, яка видала документ;
🔹 підпис посадової особи організації, що видала документ; печатка організації;
🔹 зазначення терміну дії.