flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Восени в Україні запрацює п’ятирічний Проект «Підтримка судової реформи» за підтримки Уряду Канад

26 липня 2016, 12:50

 4 липня 2016 року відбулася зустріч Голови Вищої ради юстиції Ігоря Бенедисюка із делегацією канадського Проекту «Підтримка судової реформи».

Від Проекту участь у зустрічі взяли Директор з правових і освітніх питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон, старший менеджер проектів міжнародних програм Офісу уповноваженого у федеральних суддівських справах Канади Наталія Городецьки, менеджер проекту Ігор Осика, перекладач Василь Косенко. Від секретаріату ВРЮ: начальник відділу міжнародного співробітництва Владислав Гуртенко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Оксана Лисенко, головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва Дар’я Богатчук.

Мета зустрічі – обговорення плану реалізації нового канадського Проекту «Підтримка судової реформи» та ключових напрямів співробітництва з Вищою радою юстиції в рамках реалізації цього Проекту.

Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк звернув увагу учасників зустрічі на головні зміни у судовій системі України, пов’язані з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», що набуде чинності 30 вересня 2016 року, Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та закладені у розробленому Радою з питань судової реформи проекті Закону України «Про Вищу раду правосуддя», робота над яким наразі триває. Голова ВРЮ наголосив, що одночасно у ВРЮ розпочато роботу над підготовкою Регламенту Вищої ради правосуддя, проекту Комунікаційної стратегії Вищої ради правосуддя, розробку пропозицій до проектів законів у сфері судоустрою і статусу суддів. «У законодавстві, що регулює питання судоустрою і статусу суддів, відбулися суттєві зміни, – сказав І. Бенедисюк. – Значний прогрес у реформуванні судової влади викликає оптимізм, але є й певний песимізм, через кількість роботи, яку належить виконати». За словами І. Бенедисюка, ВРЮ вже зараз працює над тим, аби підготуватися до змін, які значною мірою модернізують процедуру дисциплінарного провадження щодо судді: передбачають механізм надання Вищою радою правосуддя згоди на затримання судді чи утримання його під вартою; прийняття рішень про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя;  переведення судді з одного суду до іншого; здійснення ВРП функції забезпечення незалежності суддів, розпорядження бюджетними асигнуваннями; реалізації завдань щодо призначення  державних службовців в системі правосуддя тощо.

Крім того, Голова ВРЮ повідомив учасників делегації про реалізацію Радою поточних завдань із вирішення системних проблем під час здійснення правосуддя, виявлених в ході розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції. «Разом із Національною школою суддів України, Асоціацією слідчих суддів України ми плануємо провести вже цього літа навчальний тренінг для покращення роботи слідчих суддів, який вважаємо необхідним після розгляду висновків Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції», – сказав І. Бенедисюк, зазначивши, що ВРЮ планує серію тренінгів з проблемних питань, виявлених під час розгляду дисциплінарних справ.

«Ми вражені великою кількістю нових завданьводночас ми відчуваємо певний оптимізм від того, що зміни відбуваються і вони реальні», – наголосив під час зустрічі Директор з правових і освітніх питань Групи міжнародного співробітництва Національного суддівського інституту Канади Дональд Чіассон, висловивши одночасно Голові Вищої ради юстиції підтримку у реалізації змін у судовій системі України.

Учасники делегації повідомили, що Проект «Підтримка судової реформи» зосередиться на таких загальних напрямах, як покращення комунікаційної спроможності судової влади,  удосконалення дисциплінарних процедур щодо суддів, інституційного розвитку Вищої ради правосуддя та ін. Проект також надасть експертну допомогу у вирішенні низки інших завдань, зокрема щодо підготовки дисциплінарних інспекторів, напрацювання методичних документів для реалізації секретаріатом ВРП функцій Вищої ради правосуддя, розробки дієвої системи взаємодії між органами у сфері судової влади, належної організації передачі скарг із Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на дії суддів до єдиного дисциплінарного органу, яким стане Вища рада правосуддя, удосконалення системи дисциплінарної відповідальності суддів тощо.

Очікується, що новий п’ятирічний Проект «Підтримка судової реформи», що фінансується Урядом Канади та буде впроваджуватися зусиллями Національного суддівського інституту та Офісу уповноваженого у федеральних суддівських справах Канади, розпочне свою повноцінну роботу в Україні восени цього року.