Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
П'ЯНОМУ - НЕ МІСЦЕ ЗА КЕРМОМ
Для більшості людей святкування будь - якої події в житті не обходиться без вживання спиртних напоїв, і водії в цьому не виключення. Управління транспортним засобом в стані сп'яніння, як порушення, носить високу громадську небезпеку. Більшість дорожньо-транспортних подій трапляються саме з цієї причини.
Законодавство України передбачає адміністративну відповідальність за управління транспортними засобами особами, що знаходяться в стані алкогольного, наркотичного і іншого сп'яніння, або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу і швидкість реакції (ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
Відповідальність по цій статті настає при управлінні транспортними засобами в стані сп'яніння, при передачі управління транспортним засобом особам в стані сп'яніння, а також за ухилення осіб, що управляють транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на предмет сп'яніння. Ця стаття передбачає наступні види адміністративних покарань : штраф в розмірі від 150 до 200 не оподатковуваних мінімумом доходів громадян (1 н.м. - 17грн.); позбавлення права управляти транспортним засобом на строк від одного до двох років, або громадські роботи на строк від сорока до п'ятдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб.
Повторне протягом року правопорушення, визначене в ч.1 ст.130 КУпАП тягне за собою позбавлення права керування транспортним засобом від 2 до 3 років з оплатним вилученням ТЗ чи без такого або громадські роботи від 50 до 60 годин, або адміністративний арешт 10-15 діб.
Водії, які впродовж року двічі піддавалися адміністративному покаранню за вищезгадані порушення – позбавлення права керування на строк до десяти років з оплачуваним вилученням транспортного засобу;
За вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної події з його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (окрім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб зупинено на вимогу працівника міліції до проведення уповноваженим обличчям медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або відносно вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу і швидкість реакції, або до ухвалення рішення про звільнення від такого огляду – арешт від десяти до п'ятнадцяти діб.
Протягом 5 місяців 2013 року до Оржицького районного суду Полтавської області надійшло 98 справ за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що складає 40,7 % загальної кількості справ про адміністративні правопорушення. З їх числа 5 справ повернено для належного оформлення. За вказаний період розглянуті справи відносно 75 осіб, у тому числі про накладення адміністративного стягнення - відносно 74 осіб. Відносно 2 осіб (чи 0,8 % числа усіх осіб, відносно яких розглянуті справи) розгляд справ припинений у зв'язку із закінченням термінів накладення адміністративного стягнення.
Штраф накладений на 35 осіб (чи 47,2 % загальної кількості осіб, на яких накладено адміністративне стягнення). Сума накладених штрафів загалом становить 90100 тис. гривень.
Позбавлені права управління транспортними засобами 7 осіб.
До громадських робіт залучено 24 особи, або 32,4 %,
адміністративний арешт застосовано до 8 осіб ( 10,8 %).
Для порівняння наведемо таку ж статистику за 5 місяців 2012 року.
Протягом 5 місяців 2012 року до Оржицького районного суду Полтавської області надійшло 34 справи за статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що складає 18,3 % загальної кількості справ про адміністративні правопорушення. З їх числа 3 справи повернено, в тому числі для належного оформлення – 2 справи. За вказаний період розглянуті справи відносно 27 осіб, у тому числі про накладення адміністративного стягнення - відносно 26 осіб. Відносно 1 осіби (чи 0,2 % числа усіх осіб, відносно яких розглянуті справи) розгляд справ припинений у зв'язку із закінченням термінів накладення адміністративного стягнення.
Штраф накладений на 12 осіб (чи 46,1 % загальної кількості осіб, на яких накладено адміністративне стягнення). Сума накладених штрафів загалом становить 32300 тис. гривень.
Права управління транспортними засобами правопорушники за вказаний період не позбавлялися.
До громадських робіт залучено 12 осіб, або 46,1 %,
адміністративний арешт застосовано до 2 осіб ( 7,7 %).
Приведені дані судової статистики свідчать про те, що збільшення розміру штрафу, що накладається на осіб, що притягають до адміністративної відповідальності за управління транспортним засобом в стані сп'яніння, жодним чином не вплинуло на зменшення тих, що бажають сідати п'яним за кермо, навпаки, їх кількість збільшилася порівняно з аналогічним періодом минулого року майже на 34,7 %.
Керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння призводить у багатьох випадках до вчинення ДТП та заподіяння різних мір тілесних ушкоджень потерпілим особам або їх загибелі, у тому числі і дітей.
Невже приведені дані судової статистики залишать байдужими тих, хто збирається сідати за кермо в нетверезому стані?
Керівник апарату
Оржицького районного суду
Полтавської області В.К.Кропивка